logo

EREĞLİ CHP’DE ÖZLENEN GÖRÜNTÜ İÇİN İLK ADIM POSBIYIK’TAN!

Kdz. Ereğli CHP’de; belediye, örgüt ve milletvekili arasında eksikliği hissedilen ve “özlenen birliktelik” olarak yorumlanan görüntü için ilk adım Belediye Başkanı Halil Posbıyık’tan geldi. Posbıyık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gecesi düzenlediği yemekli organizasyonla ilgili Yöneticiler olarak bir araya gelemezsek, halka bir şey söyleme hakkımız olmaz. İlk adımı ben atıyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ev sahipliğinde CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul ve Yönetim Kurulu, CHP’li Belediye Meclisi ve İl Genel Meclis üyeleri ile eşlerinin katılımıyla düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama yemeğinde parti içinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.”

POSBIYIK “İLK ADIMI ATTIM, DEVAMI GELMELİ…”

Belediye Basın bürosundan verilen bilgiye göre ; Pandemi önlemleri dikkate alınarak düzenlenen gecede konuşma yapan Başkan Posbıyık, gündemi kısaca değerlendirdikten sonra, “bu akşam, bu birlikteliği sağlamaya çalıştım. İlk adımı atmış oluyorum. Bunun devam etmesini istiyorum, edeceğine de inanıyorum. Yaşasın Cumhuriyet, Ne mutlu Türküm diyene!” diye konuştu.

DEMİRTAŞ “BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ SAĞLAMAMIZ ŞART”

CHP Zonguldak Milletteki Ünal Demirtaş yaptığı konuşmada, Başkan Posbıyık’a teşekkür etti ve yeni bir seçim döneminin açıldığını savunarak, “Ereğli’de güzel başarı elde ettik. Başkanımız, birlikte güzel çalışıldı, güzel bir seçim kazandı. Ankara ve İstanbul’da CHP’li belediyeler yönetiyor. Önümüzdeki süreçte de başarılı olacağımıza inanıyorum. Birlik ve beraberlikle çalışarak yerelde elde edilen başarıyı genele taşıyacağımıza inanıyorum. Birlik ve bütünlüğümüzü sağlamamız şart.” dedi.

ERTUĞRUL “KENDİMİZE, PARTİMİZE İNANACAĞIZ”

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul da insanlardaki Cumhuriyet ve Atatürk sevdasının artarak devam ettiğini ifade ederek, Başkan Posbyık’a teşekkür etti. “Kendimize, partimize, inanacağız” diye konuşan Ertuğrul “Parti olarak, Pandemi nedeniyle Cumhuriyet bayramını istediğimiz gibi kutlayamadık. Fakat bu bizim için kriter değil her birimiz birer Cumhuriyet çocuğu olarak Atatürkçü bireyler olarak Cumhuriyetin ne kadar zor ve fedakarlıklarla kurulabildiğini biliyoruz” diye konuştu.

BEKLENEN GÖRÜNTÜ…

Uzun süredir birlikte görünmeyen üçlü, geçtiğimiz ay Milletvekili Demirtaş’ın Başkan Posbıyık’ ziyareti vesilesi ile bir araya gelmiş, ardından Cumhuriyet Bayramı ve Tunalı Hilmi Heykeli açılış törenlerinde de sıcak diyaloglarla birliktelik görüntüsü vermişlerdi.

Etiketler: » » »
Share
285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ