logo

EREĞLİ ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ PROJESİ VALİ’NİN GÜNDEMİNDE

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Ereğli ilçesine gelerek Süleymanbeyler Köyü’nde 130 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan orta ölçekli sanayi sitesi projesi alanını inceledi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Mehmet Morcu ve bazı daire müdürleriyle birlikte incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduklarını ve bu yatırıma her türlü desteği vereceklerini söylemesinin kendilerine cesaret verdiğini ifade eden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, ‘’Göreve geldiğimiz günden beri Ereğli’nin önceliklerini listelemeye çalıştık. İhtiyaç analizi yaptık. Sonra bir yol haritası çizdik .Bu şehrin önünü açarak istihdama katkı sağlayacak projeler üzerinde yoğunlaştık. Bunun neticelerinden birini almaya başlıyoruz. Mevcut Organize Sanayi Bölgemizde, yatırımcıya tahsis edebileceğimiz bir parseliz yok. Orta ölçekli sanayi sitesinin bir çok avantajı var. Küçük sanayi sitelerinde sıkışan sanayicilerimize uygun yatırım ortamı sağlayarak işlerini ve istihdamlarını arttırabilmek adına yeni bir yerleşke kuracağız . Kdz.Ereğli dinamik yapısı,eğitimi, başarılı işgücü ve sermaye yapısıyla güçlü bir sanayi kentidir. Birlik ve beraberlik içerisinde en kısa sürede netice almak adına bizlerde bu alanın takipçisi olacağız. İnşallah bizlere de orta ölçekli sanayiyi yapıp Ereğli’ye, şehrimize, bölgemize kazandırmak olur.Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim” dedi.

Etiketler: » »
Share
578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ