logo

EREĞLİ TSO-HALKBANK ARASINDA ‘ÖNEMLİ’ PROTOKOL İMZALANDI

Kdz Ereğli Ticaret Ve Sanayi Odası İle Halkbank Arasında “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Protokolü” imzalandı. Protokol ile TSO üyelerinin finansman ihtiyacı karşılanırken üretim ve ticarete devam edilmesi sağlanmış olacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere gerçekleştirilen “TOBB-Halkbank Tedarik Zinciri Finansmanı Paraf Kart Lansmanı” kapsamında, Kdz Ereğli Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş ile Halkbank Kdz Ereğli Şubesi Müdürü Bilal Albayrak tarafından “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü” imzalandı. İmza aşamasında Halkbank Kdz. Ereğli şubesi ticari işlemler Şefi Esra Aksoy Şahin’de hazır bulundu.

CİRO VE KREDİBİLİTEYE GÖRE LİMİTLER BELİRLENECEK

Kdz Ereğli Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, İmzalanan protokol ile Oda üyeleri, Halkbank tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânından faydalanabileceğini belirtti.

GÜVEN İÇİNDE ALIŞVERİŞ YAPILACAK

Protokolün TOBB ile Halkbank Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma sonucu imzalandığını belirten Keleş, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ‘TOBB-Halkbank Tedarik Zinciri Finansmanı Paraf Kart Lansmanı’ kapsamında tüm üyelerimize, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getiriliyor. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Paraf Kart” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.” diye konuştu.

“FİNANSMAN İHTİYACI KARŞILANIRKEN, ÜRETİMDE VE TİCARETTE DEVAMLILIK SAĞLANACAK”

Keleş, pandemi dönemini üyelerin daha rahat atlatması için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek ” …Yine daha önce Ziraat Bankası ile de benzer bir protokol imzalamıştık. İmzalamış olduğumuz söz konusu protokollerin üyelerimizin büyük sıkıntılar yaşadı bu zorlu dönemde finansman ihtiyacını karşılarken, üretimde ve ticarette de devamlılığı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELİ TIKLAYINIZ:

Etiketler: » » »
Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ