logo

EREĞLİ’DE YENİ MEDYA DERNEĞİ KURULDU: ERMED

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği” kuruldu.

Kdz. Ereğli’de bir grup gazeteci ve medya mensubu, yeni medya derneği oluşumu için resmen yola çıktı. Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği Kuruluşunun resmiyet kazanmasının ardından derneğin Geçici Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu, resmi olmayan ilk toplantısını Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gönüllü’nün başkanlığında gerçekleştirdi.

DOĞAN GÖNÜLLÜ, YÖNETİM KURULUNU OLUŞTURDU

11 Mart Perşembe günü Gönüllü’nün ofisinde -sosyal mesafe kurallarına uyarak- bir araya gelen kurul üyeleri, toplantıda kurumsallık ve genel ilkeler üzerinde görüş alışverişinde bulunurken, karar sürecinin ardından prosedürlerin tamamlanması ile kısa sürede derneğin resmiyet kazanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ETKİLEŞİMLERE KAYITSIZ KALINAMAYACAĞI VURGULANDI

 ‘Yeni Medya’ sloganı ile faaliyetlerini sürdürmesi öngörülen Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği’nin kurulma aşamasını ilk toplantıda özetleyen Doğan Gönüllü, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada derneğin bir ihtiyaçtan ve tekâmül sürecinden sonra doğduğunu söyledi. Motivasyonlarının Karadeniz Ereğli ortak paydası ve mesleki dayanışma olduğunu ifade eden Gönüllü, dijital çağdan en çok etkilenen sektörlerin başında medya ve iletişim sektörünün geldiğini, etkileşimlere kayıtsız kalınamayacağını vurguladı.

GÖNÜLLÜ “KAPSAYICI YENİ OLUŞUM İLE PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Gönüllü, kısa açıklamasında “Her biri kişiliğinde ve mesleğinde temayüz etmiş medya mensubu ekip arkadaşlarımızla tam bir görüş birliği ile yola çıkıyoruz. Elbette şu an aramızda olamayıp da gönlü bizimle olan çok değerli meslektaşlarımız da var, onların da gönüllerini tek tek alacağız. Bilinsin ki bizim öncelikli kaygımız; başta okuyucu, izleyici, dinleyici ve dijital medya takipçilerimiz olmak üzere; kamusal fayda, Ereğli ortak paydası, mesleğimiz, etik ilkelerimiz ve meslektaşlarımız olacaktır. Kamuoyunun, kamu otoritesinin ve meslektaşlarımızın güvenine dayalı, demokrasinin işlediği, kurumsal sorumluluğunu bilen, ‘Dijital Medya’ çatısı altında kapsayıcı ve sürdürülebilir bir oluşum öngörüyoruz. Kendimizi doğru ifade etmek, mesleğin itibarını yükseltmek ve üyelerimize katkı sağlamak için çok çalışacağız, projeler üreteceğiz. İlk hedefimiz olan kuruluşumuzu resmen tamamladık. Şimdi sıra yetki, görev ve sorumluluk alanlarımızda çalışmaktır. Gazetecilik meslek ilkelerinin ışığında çalışmalarımızı sürdürerek hem meslektaşlarımıza hem de kentimize katkı sunmayı önceliğimiz görüyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. Hayırlı-uğurlu olsun, Allah yolumuzu açık etsin.” dedi. Yönetim Kurulu ve Kurucu üyeler de tek tek söz alıp, benzer ifadelerde bulunarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını belirttiler. 

KURUCULAR VE YÖNETİM:

Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği Geçici Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu şu isimlerden oluştu:

Doğan GÖNÜLLÜ (Haber Hayat Yayıncılık)/ Yönetim Kurulu Başkanı, Fikri KAPAN (Hakimiyet Yayın Grubu)/ Başkan Yardımcısı, Sabriye AŞIR (Ereğli Bülteni)/Genel Sekreter, Arzu TEKİN (Ereğli FM)/Muhasip, Aykut ATEŞ (67300 Dergisi)/Y.K. Üyesi, Hüseyin AKSAKAL (Demokrat Gazetesi)/Y.K. Üyesi, Yeşim ÇAKIR (İz Medya)/Y.K. Üyesi, Fahrettin ÖZAYDIN (Ereğli Kent Haber)/Kurucu Üye, Sadettin YILDIZHAN (Olay 67)/Kurucu Üye

Etiketler:
Share
1154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

EREĞLİ’DE YENİ MEDYA DERNEĞİ KURULDU: ERMED” için 3 Yorum

  1. Çok güzel bir girişim. Güzel insanlar bir arada. Inanıyorum ki çok daha güzel insanları yanınıza alarak büyüyüp güçleneceksiniz. Her zaman yanınızda ve yakınınızda olacağım. Başarılar

  2. Fatih Erdem : diyor ki:

    Yeni derneğinizi kutlarım. Ereğli’nin değerli gazetecilerini birlikte görmekten çok mutlu oldum. İlkeleri doğrultusunda güzel çalışmalar beklediğim, yeni üyelerle büyüyüp gelişeceğine inandığım derneğinize ve yönetim kurulunuza başarılar dilerim.

  3. Nuri Zeki : diyor ki:

    Yaşamın her alanında olduğu gibi, basında da ciddiyet,doğru haber çok önemli olsa gerek.Bu vesileyle derneğinizin kuruluşunu kutluyor başarılar diliyorum.