logo

GMİS, 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ SAKİNCE KUTLAYACAK

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, her yıl coşku ile kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün, geçen yıl korona virüs nedeniyle sade bir şekilde kutlandığını hatırlatarak, bu yıl da aynı şekilde sakince geçebileceğini, kısıtlı kişilerle sadece 1 Mayıs bildirisi okuyacaklarını belirtti.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, artan mutasyonlu virüs vakalarını nedeniyle bu sene de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının sade ve sakin geçebileceğini söyledi.

” VAKALARIN ARTMASI SEBEBİYLE…”

Başkan Yeşil yaptığı açıklamada salgının gittikçe artan hızla yayıldığına dikkat çekerek ‘’Bizler isteriz 1 Mayıs’ı meydanlarda kalabalıklarda işçi arkadaşlarımızla beraber kutlamak isteriz. Bildiğiniz üzerine dünya da ve Türkiye’miz üzerinde etkisi gösteren mutasyonlu diye tabir edilen korona virüs vakalarının artması sebebiyle 1 Mayıs’ın soğuk ve sönük geçeceği öngörülüyor. Türk-İş ile yaptığımız görüşmelerde geçen sene yaptığımız gibi bu sene de 1 Mayıs günü kısıtlı sayıda arkadaşımızla beraber 1 Mayıs bildirisi açıklaması yaparız. Onun dışında geniş kapsamlı bir açıklama yok. Önümüzdeki günlerde 17 günlük bir program açıklandı. 17 gün sonra vakalar düşmezse kısıtlamaların daha sert olacağı düşünülüyor. 17 günlük süreyi bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde korona virüs vakaları düşer.” dedi.

Etiketler: »
Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ