logo

GÜNAY, OYAK/ERDEMİR’DEN NEDEN ÖZÜR DİLEDİ?!

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in Ereğli/Erdemir’de düzenlediği toplantıda söz alan Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay,’ın özetle “ERDEMİR’ e kim canavar kelimesini kullandıysa kabul edemeyiz. Onun adına ben özür diliyorum” dediği öğrenildi.

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in Ereğli/Erdemir’de Milletvekilleri, stk ve siyasi parti temsilcilerinin katılımı ile düzenlediği toplantıda ilginç bir diyalog daha yaşandığı öğrenildi.

“CANAVAR İFADESİ KABUL EDİLEMEZ”

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre ; OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, Ereğli/Erdemir’de düzenlediği toplantıda, isim vermeden OYAK ve ERDEMİR’e “canavar” dendiğini hatırlatarak, bu ifadenin ağır ve kabul edilmez olduğunu söyledi. Özellikle Suriye sınırında ağır şartlarda görev yapan ordu mensupları olduğunu söyleyen Erdem, aynı zamanda 416 bin kişilik ordu mensubunu da temsil ettiklerini duygusal bir ifade ile hatırlattı.

ÖZÜR DİLEYEN GÜNAY’IN KONUŞMASI DESTEKLENDİ

Erdem’in konuşması üzerine söz alan Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay’ın; özetle, “OYAK/ERDEMİR’e ‘canavar’ kelimesini kim kullandıysa kabul edemeyiz. Bu ifadeyi kim kullandıysa onun adına ben özür diliyorum” dediği ve hararetli konuşmasının katılımcılar tarafından destek gördüğü öğrenildi.

CANAVAR İFADESİNİ POSBIYIK KULLANMIŞTI

Öte yandan Savaş Erdem’in işaret ettiği ve isim vermeden dikkat çektiği, dolayısı ile adına özür dilenen kişi “…Bu canavara dur demek zorundayız. Bu canavarın beyni İstanbul’da. Ticaret, sac alışverişleri İstanbul’da. Gövdesi Ereğli’de. Kolları da hepimizin hayatına girmiş vaziyette.” sözlerinin sahibi Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık olarak yorumlandı.

POSBIYIK NEREDE / NE DEMİŞTİ?

Zira Başkan Posbıyık, geçtiğimiz günlerde “Oyak Zulmune karşı Ereğli Kenetlendi” başlığı ile yapılan toplantıda aynen şu ifadeleri kullanmıştı:

“OYAK kentte yaşayan insanlara karşı. Denizde yaşayan tüm canlılara, kuşlara, doğaya, toprağa karşı suç işlemektedir. Yasalar ne derse desin asıl olarak OYAK vicdanlarımızda suçludur. Başlangıçta ekonomik kalkınma ve çağdaşlaşma alanında çok önemli bir yatırım olan Erdemir, milli karakterini yitirdikten sonra adeta bir canavara dönüşmüştür. Bu topraklarda gözü doymak bilmeyen bir canavar doğmuştur. Önce sanayiciyi, taşeronları, esnafı, kendi işçisini ve halkını yok etmektedir. Şimdi de suyumuza göz dikti. Denizimizi, havamızı kirleterek geleceğimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı gözüne kestirdi. Bir koluyla havaya ateş, sinter dumanlarını püskürtüyor. Demir cevherini püskürtüyor. Diğer koluyla denizi cürufla dolduruyor. Bu canavara dur demek zorundayız. Bu canavarın beyni İstanbul’da. Ticaret, sac alışverişleri İstanbul’da. Gövdesi Ereğli’de. Kolları da hepimizin hayatına girmiş vaziyette.”

Share
1014 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ