logo

İŞÇİ LİDERİ ŞEMSİ DENİZER ZONGULDAK’TA ANILDI

Türk-İş Genel Sekreteri ve GMİS Genel Başkanı iken 6 Ağustos 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda katledilen işçi lideri Şemsi Denizer, ölümünün 22’nci Yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Denizer için Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Serdaroğlu köyü’nde bulunan kabri başında düzenlenen anma törenine Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, GMİS’e bağlı bağlı şubelerinin başkanları ve yöneticileri, maden işçileri, emekli madenciler ile Denizer’in dost ve akrabaları katıldı. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Sekreter Ertan Kaya, Ankara’da TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri için sürdürdükleri yoğun çalışmalar nedeniyle katılamadı.

Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen anma töreninde Kur-an ve duaların okunmasının ardından Denizer’in kabrine kırmızı karanfiller bırakıldı.

MÜCADELESİ SÜRDÜRÜLECEK

Denizer’in mezarı başında bir konuşma yapan GMİS Genel Başkan Vekili İsa Mutlu, Denizer’in yaşamından ve işçiler için yaptıklarından söz ettikten sonra “Onu ömrümüz boyunca, nefesimiz yettiği sürece tüm emek sınıfıyla beraber, onun mücadele anlayışını tüm emek sınıfına örnek olacak şekilde yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi. TÜRK-İŞ ise yazılı mesajında “TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı iken 6 Ağustos 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hunharca katledilen işçi lideri merhum Şemsi Denizer’i ölümünün 22. Yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:
Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ