logo

KELEŞ’TEN CHP’Lİ DEMİRTAŞ’A 2.OSB TEŞEKKÜRÜ

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, 2. OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ön onayı verdiğini CHP Milletvekili Ünal Demirtaş’ın açıklamasından öğrenildiğini belirerek, “ Kdz. Ereğli’nin geleceği açısından büyük öneme sahip böylesine önemli bir konuyu gündeme getirip takibini yapan Zonguldak Milletvekilimiz Ünal Demirtaş’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yazılı açıklama ile ilçeye kazandırmayı planladıkları 197 hektar alana sahip 2. OSB için attıkları adımların olumlu sonuçlar vermeye devam ettiğini açıkladı.

2. OSB için yaptıkları müracaatın ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ön onayın alındığını açıklayan Başkan Keleş, konuyla ilgili yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

KELEŞ: “50 YATIRIMCI 4 BİN KİŞİ İSTİHDAM SAĞLAYACAK”

“Son olarak CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın cevaplaması istemiyle ‘Ereğli ilçemizdeki sanayicilerimizin ivedilikle ikinci Ereğli karma organize sanayi bölgesi talepleri vardır. Bu yönde bir çalışmanız var mıdır? Varsa Ereğli’ye ne zaman ikinci OSB yatırımına başlanacaktır?’ şeklindeki soru önergesine ‘Zonguldak Ereğli ilçesine 2 OSB kurulması talebi Bakanlığımıza intikal etmiş olup talep değerlendirme aşamasındadır. Yaklaşık 40 adet karma sektörlerde yatırımcı yer almak istemektedir’ şeklinde cevap verilmiştir. Kdz. Ereğli’nin geleceği açısından büyük öneme sahip böylesine önemli bir konuyu gündeme getirip takibini yapan Zonguldak Milletvekilimiz Ünal Demirtaş’a teşekkür ediyoruz. Kdz. Ereğli 2.OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde çalışmalar devam etmekte olup, bizlerde bu konuyu yakından takip ediyoruz. Daha öncede belirttiğimiz gibi 2. OSB kurulduğunda 50’ye yakın yeni yatırımcı ilçemizde yeni yatırım yapacak. Bu şekilde hem üretim artacak hem de yaklaşık 4 bin yeni istihdam sağlanmış olacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ‘Üretim ve istihdam’ politikaları çerçevesinde Kdz. Ereğli 2. OSB’nin kurulmasına ilişkin olarak 2022 yılında çalışmaları daha da hızlandırarak bu yatırımların bir an önce yapılmasını sağlayacağını ümit ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizde mevcut üyelerimizin var olan sorunlarının çözülmesi, her sektörü ayrı ayrı ele alarak büyümesi ve gelişmesi noktasında yaptığımız çalışmaların yanı sıra daha öncede açıkladığımız gibi Subaşı ve Belen Yeni Sanayi Sitesi mevkisinde olmak üzere iki ayrı noktada küçük ve orta ölçekli yatırımlar için yeni alanların oluşmasını destekliyoruz.”

Etiketler: » » »
Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ