logo

POSBIYIK’TAN KILIÇDAROĞLU’NA ‘ERDEMİR-OYAK’ BRİFİNGİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın İzmir’deki Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Erdemir – OYAK’ın uygulamaları konusunda brifing verdiği bildirildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın İzmir’deki Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Erdemir – OYAK’ın uygulamaları konusunda brifing verdiği bildirildi.

Konuyla ilgili Belediye Basın bürosundan verilen bilgi şöyle :

Posbıyık, Kılıçdaroğlu’na önce toplantı sırasında kısa bir bilgi sundu. Daha sonra özel bir görüşme yaparak ayrıntıları uzun uzun anlattı. Posbıyık, ‘Kdz. Ereğli Geleceğine Sahip Çıkıyor’ Platformu tarafından çıkarılan broşürü de kendisine takdim etti.

KILIÇDAROĞLU DİKKATLE DİNLEDİ
Posbıyık, broşürde yer alan bilgileri tüm detaylarıyla CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na anlattı. OYAK yönetiminin uygulamalarının kente verdiği zarar konusunda Kılıçdaroğlu’nu bilgilendiren Posbıyık, bu konuda yaptığı çalışmaları anlattı.
Kılıçdaroğlu konunun detaylarını öğrenmekten memnuniyet duyduğunu söyledi ve bütün ayrıntıları dikkatle inceledi. “Oyak büyüyor. Ereğli küçülüyor” başlığı altındaki bilgileri değerlendirdi.

HAMSİ FESTİVALİ’NDE OLMAK İSTERİM”
Başkan Posbıyık CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu Pazar günü Ereğli’de gerçekleştirilecek hamsi festivaline davet etti. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu kısa bir süre için bile olsa festivale katılmak istediğini söyledi. Ekibine programını sordu. Çok yoğun olduğunu ancak gelmek istediğini ifade etti.

İLÇE KONGRESİ DE GÖRÜŞÜLMÜŞTÜ

Öte yandan Posbıyık’ın aynı toplantıda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile eşi Neriman Posbıyık’ın ilçe başkanlığı adayılığı konusunu da görüştüğü -aynı fotoğraf ile- bildirilmişti. Bilindiği gibi CHP’de mahalle delege seçimlerinin ardından ilçe kongresi yapılacak ve Bayan Posbıyık ilçe başkanı olmak istiyor.

İLGİLİ HABER İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELİ TIKLAYINIZ:

Etiketler: » »
Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ