logo

SESLİ’DEN ESNAFA VE SPORA DESTEK DESTEK SÖZÜ

  • İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, Eski Başkan Murat Sesli, İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Kdz. Ereğli Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman ve yönetimini, ayrıca Yeni Mahallespor Kulübü, Çınar Taksi ve Orta Camii mevkisindeki esnafları ziyaret ederek destek sözü verdiği bildirildi.

İyi Parti Seçim Bürosundan verilen bilgiye göre ; İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, Kuzeni Eski Belediye Başkanı Murat Sesli ile birlikte ; İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi adayları ile TESKOMB 32. Bölge Birliği ve Kdz. Ereğli Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, ekibiyle birlikte göreve geldiklerinde festivaller için esnaftan, halk otobüsçülerden ve taksicilerden bir kuruş para almayacaklarını söyledi.

“Bizim listemiz halk tipi bir liste”

Sesli burada yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “Sizler burada Kdz. Ereğli’nin ve aynı zamanda Batı Karadeniz Bölgesi’nde ki esnafın başkanısınız. Siz bizler için efsane başkansınız. Ben bir esnaf olarak konuşuyorum; esnaflarımıza çok büyük destekler veriyorsunuz. Kdz. Ereğli’miz için güzel projeler hazırladık. 10 mega projemizden 8’ini yayınladık, diğer ikisini de yakın zamanda yayınlayacağız. Kdz. Ereğli’de fırtınada yıkılan sahilimizi yine en güzel şekilde yapacağız. Festivalimizi en güzel şekilde yapacağız. Biz uzun yıllardır yapılamayan projeleri hayata geçireceğiz. Hazırladığımız projelerimizin hiçbir tanesi hayali değil. Hepsi yapılabilecek projeler. Makamlar ağlama makamı değil. Makamlar hizmet üretme yerleridir. Biz bu konuda kararlıyız ve ekibimize güveniyoruz. Ekonomik şartlardan dolayı esnafımızın durumu çok da iyi değil. Sizlerde krediler vererek esnafımıza destek oluyorsunuz. Festivallerde esnaftan, halk otobüsçülerinden, taksicilerden para toplanıyor. Festivalleri biz de yapacağız ama esnafımızdan, halk otobüsçüsünden, taksicisinden bir kuruş para almayacağız. Festivali ulusal marketler ve bankalar yapacak. İlçe merkezinde trafik ve otopark sıkıntısı var. Eski terminal alanına Kent Meydanı projemizi yapıyoruz. Belediye binamızda burada olacak. Camimizi de Yaşlılar Gençler Evi’nin oraya yapıyoruz. Biz mazbatayı aldığımız gün ekip arkadaşlarımızla beraber ne olursa olsun Kent Meydanı projesine başlayacağız. Kent Meydanı’nın altına 4000 bin araçlık otopark yapıyoruz. İlçenin değişik noktalarına toplamda 8 bin araçlık otopark yapacağız. Biz yerin altını sadece ölünce kullanıyoruz. Göreve geldiğimizde birçok noktaya yer altı otoparkları yapacağız. Kepez bölgesinde sürekli trafik tıkanıyor. Kepez Tepesi ve Cevizler Kavşağı’nda teknik incelemeler yaptık. Bu iki noktaya battı çıktı yapıyoruz. Ayrıca sadece o bölgede 5 noktaya alt geçit yapıyoruz. Bizim insanımız maalesef üst geçit kullanmıyor. Burada bir tek insanımızın bile burnunun kanamasını istemiyoruz. Potbaşı’nda büyük bir fuar, toplantı ve kongre merkezi yapıyoruz. Burada üç tane düğün salonu olacak. Bizim ekibimizdeki tüm arkadaşlarımız Ereğli’ye hizmet etmek için listeye girdiler. Bizim listemiz halk tipi bir liste. Bizim hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde Kdz. Ereğli’ye hizmet etmek. Birde içinizden birisi, Murat Akyüz arkadaşımızda listemizde. O da çok başarılı. Onunda listede olmasında mutluluk duyuyoruz.”

Azman “Çalışkanlığınızı biliyoruz, başarılı olacağınıza inanıyorum”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden TESKOMB 32. Bölge Birliği ve Kdz. Ereğli Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, Sesli’yi çalışkanlığı ile tanıdığını ve başarılı olacağına inandığını söyledi. Azman konuşmasında “Biz Kdz. Ereğli’de 7 bin 500 civarında esnafa kredi verdik. Türkiye’de sıralamada ön sıralardayız. Limitlerimiz biraz düşmüştü; bugün itibariyle yeniden 650 bin TL’ye yükseldi. Mesela Ormanlı’da krediler verdik. En azından oradaki göçü önledik. Bu imkanlar olmasaydı Ankara, İstanbul’a gideceklerdi. Şimdi hepsi dükkan sahibi oldu, araba sahibi oldu. Birçoğu nakliyecilik, servisçilik yapıyor. Bu kredileri sağlayan Halk Bankası yönetimlerine teşekkür ediyoruz. Biz eskiden Ankara’ya gider, 5 bin TL finansman almak için üç gün kalırdık. Cumhurbaşkanımız da esnaflıktan gelme. Genel başkanımızın çok büyük destekleri var. Şimdi maile yazıyoruz, ertesi gün hesaba geçiyor. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seni de tanıyoruz. Gerçekten çalışkan birisi olduğunu biliyoruz. Zaman zaman beraber oturuyoruz, beraber çalışmalarımız var. Başaracağınıza da inanıyorum. Bizim sizlerden şöyle bir talebimiz var: biz Ereğli’de 7 meslek odasıyız. Bir esnaf kefalet, deniz ticaret ve birde ticaret odası var. Biz başkanlar olarak meslek odalarının sahipleri değiliz. Biz bugün oluruz, yarın olmayız. Meslek odalarının hepsini biraraya toplayacak esnaf sarayı gibi bir proje istiyoruz. Biz odalarımızdan da bunun için biraz destek alabiliriz. Alt katında esnafımıza gelir getirecek, ikinci katında da ikişer gözlü odalar verilebilir. Odaları biraraya toplayabiliriz.”

Esnaf saray talebine Sesli’den olumlu yanıt

Azman’ın talebine olumlu yanıt veren Sesli “Halkımız bizi seçtiğinde ben bunun için söz verebilirim. Biz belediye olarak her türlü desteği sağlarız. Belediyenin imkanları bitmez. Kanunlar dahilinde ne gerekiyorsa yaparız.” diye konuştu.
Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona ererken Sesli ve ekibi ilçe merkezi, İnönü Parkı ve Yaşlılar ve Gençler Evi’nde seçim çalışması yaparak esnaf ve vatandaşlardan destek istedi Geziler sırasında birçok esnaf ve vatandaş “Başkanım dört gözle yolunuzu bekliyoruz. Hizmeti yaparsan ancak sen yaparsın” şeklinde sözler sarf etti.

Sesli Yeni Mahalle’de çiçeklerle karşılandı

İYİ Parti heyeti Yeni Mahallespor Kulübü, Çınar Taksi ve Orta Camii mevkisindeki esnafları ziyaret etti.

İlk olarak Orta Cami esnafını gezen İYİ Parti heyeti esnafa hayırlı işler dileyerek, destek istedi. Orta Cami esnafı tarafından ilgiyle karşılanan heyet, Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanlarından Murat Sesli’ye desteklerini ifade etti.
Orta Cami ziyaretinin ardından Çınar Taksi esnafını ziyaret eden İYİ Parti heyeti, şoför esnafının sorunlarını bildiklerini ve göreve geldiklerinde sorunların çözümü olacaklarını söylediler. Ziyarette konuşan Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanlarından Murat Sesli, ekip olarak göreve geldiklerinde şoför esnafından festivalde para almayacaklarını vurguladı. Sesli konuşmasında; “Şoför esnafımızın sorunlarını biliyoruz. Her zaman dediğimiz gibi taksici ve şoför esnafımız belediyenin ortağı değildir. Festivallerde şoför esnaflarımızdan para almayacağız. Yüksek vergilerinizi düşüreceğiz. Yollarımız çok kötü durumda, mahalleler hala benim belediye başkanlığı döneminde döktüğüm asfaltla duruyor. Tüm mahallelerde asfaltları yenileyeceğiz.”
Çınar Taksi esnafı, Sesli ve ekibine başarılar dileyerek, çıktıkları yolda kolaylıklar diledi.

“Kendi Evimize Gelmiş Gibi Olduk”

Daha sonra Yeni Mahallespor Kulübü’nü ziyaret eden İYİ Parti heyeti burada çiçeklerle karşılandı. Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli’ye çiçek takdiminde bulunan Yeni Mahallespor Ailesi, Sesli’ye desteklerini ifade etti.
Gençlik yıllarında Yeni Mahallespor’da futbol oynayan ve burada kaptanlık yapan Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, Yeni Mahallespor’un evi gibi olduğunu belirtti. Sesli konuşmasında şu sözlere yer verdi “Kendi evimize gelmiş gibi olduk, muhteşem karşıladınız. Burası benim evim sayılır. Bu takımda futbol oynadım ve bu takım beni 20 yaşımda kaptan yaptı. Askere de kaptan olarak gittim. Yeni Mahallespor’un futbol hayatımda çok büyük izi var. Yeni Mahallespor benim için özel, tabi sizlerde benim için özelsiniz. 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığım döneminde spora çok önem verdik ve katkılarımızda oldu. İnşallah yine ekibimizle beraber göreve geldiğimizde Ereğli’mizde profesyonel lige çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Bunun yanında amatör spor kulüplerine de desteğimiz olacak. Sizlere daha önceden söz verilen ama yapılmayan halı sahayı da biliyorum. Biz şimdi söz vermiyoruz, göreve geldiğimizde yapınca görürsünüz. Bizim ağzımızdan çıkan sözdür. Kendi içimiz de futbolu çok iyi bilen arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızı davet ederek, hiç olmazsa 2. lige çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Ereğli’ye yakışan Trendyol 1. Lig’dir. Spor benim için olmazsa olmazım” dedi.

Yeni Mahallespor Kulübü Başkanı Hamdi Ustaoğlu, Sesli ve ekibine çıktıkları yolda başarılar dileyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Paylaşın:
189 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ