logo

YEŞİL, TTK’DAKİ İŞÇİ AÇIĞINI ERDOĞAN’A BİZZAT İLETTİ

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, 4 Haziran’da gerçekleştirilen Zonguldak MFA Kocayusuf Maske Fabrikası açılış programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a madenci kıyafetli bir fotoğrafını hediye etti ve TTK’ya işçi alınması talebini iletti.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 2019 yılında Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) alınan bin 500 madenci için teşekkür etti. Ancak emeklilikler nedeniyle işçi açıklarının gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Yeşil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kuruma işçi alınması talebini iletti.

“CİDDİ İŞÇİ AÇIĞI OLDUĞUNU İLETTİM”

Görüşme hakkında bilgi veren GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MFA Kocayusuf Maske Fabrikası açılışında görüşme olanağı bulduğunu ifade ederek, “2008 yılında Kozlu’da maden ocağına giren Sayın Erdoğan’ın, ocak çıkışında maden işçilerini selamladığı sırada çekilen bir fotoğrafını kendisine hediye ettim. Son olarak 2019 yılında TTK’ya toplu alımı yapılan 1500 üretim işçisi için teşekkür ettiğim Sayın Cumhurbaşkanımıza, o tarihten sonra da emekliliklerin sürdüğünü anlatım. TTK’da ciddi işçi açıklarının oluştuğunu belirterek kurumun işçi açıklarının giderilmesi talebimizi kendilerine ilettim. Cumhurbaşkanımıza gösterdiği ilgi ve verdiği destek nedeniyle tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:
Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ