logo

YILIN AHİSİ, BELGESİNİ VALİ TUTULMAZ’DAN TESLİM ALDI

Zonguldak’ta yılın ahisi olarak belirlenen Şenol Yılmaz, belgesini Vali Mustafa Tutulmaz’dan teslim aldı.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, beraberinde yılın ahisi Şenol Yılmaz ile birlikte ahilik haftası kapsamında Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a günün anısına çiçek ve hediye takdim etti. Ardından Vali Tutulmaz, yılın ahisi Şenol Yılmaz’a Halil belgesini takdim etti.

“AHİLİK ÖZ KÜLTÜRÜMÜZÜN YANSIMASIDIR”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ahilik’in öz kültürün yansıması olduğunu belirterek, “Ahilik bizim öz kültürümüzün yansımasıdır. Aslında günümüze yansıyan yönüyle de iş ahlakının en üst seviyeye çıktığı örgütlenme biçimdir. Bizim toplumumuzda en fazla eksikliğini hissettiğimiz alanlardan budur. Ahilikte de iş ahlakı en üst düzeydedir. Malum olduğu gibi sosyal güvenceyi sağlayan bir yapıdır geçmişte. Eğitimi sağlayan bir yapıdır. Yardımlaşmayı sağlayan bir yapıdır. Yani her yönüyle çalışanlara dayanışmayı öğreten geleceği güvenli bakmayı sağlayan yapının adıdır. Bu yönüyle günümüze kadar gelmiştir. Son yıllarda topluma daha fazla ahilik bilinci yerleştirilme çalışılıyor. Ahiliğin değerini UNESCO’da keşfetti. Bu yılı ahilik yılı olarak ilan etti” dedi.

Ziyarette Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi 32. Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman, Defterdar Seçkin Işık ve personel de yer aldı. (iha)

Paylaşın:
379 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ