logo

BAŞKAN ALAN’IN ‘KIZILAY HAFTASI’ KUTLAMA MESAJI

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, 29 Ekim-04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.  

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, 29 Ekim-04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.  

Kızılay’ın sonsuz bir özveri ile gerçekleştirdiği çalışmalardaki temel gücünün yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhu olduğunu ifade eden Başkan Alan, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

EN KÖKLÜ VE GÜÇLÜ YARDIM KURULUŞU

“Türk Kızılayı 1868 yılından beri vatandaşlarımıza zor gününde yardım elini uzatarak varlığını sürdüren, başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan kuruluşlarımızdandır. 1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir ayrım ve çıkar gözetmeyen Kızılay, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. Kızılay’ın sonsuz bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalardaki temel gücü yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhudur.

“GÖNÜLLERDE TAHT KURDU”

Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan Türk Kızılayı, yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Yardım, insancıl duygularla yapılan gönül işidir. Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu  günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir. Savaşta ve barışta halkının her daim yanında olarak yardım elini uzatan, birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu vatandaşlarımıza hissettirmenin haklı onuruyla çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın 29 Ekim/4 Kasım Kızılay Haftası’nı can-ı gönülden kutlar, desteklerini esirgemeyen gönüllü ve bağışçılara şükranlarımı sunarım”

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ