logo

ÇAKIR ÖNCÜLÜK ETTİ, KELEŞ “KATILACAĞIZ” DEDİ

Karadeniz Ereğli Ak Parti İçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına katkı çağrısında bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından, Koronavirüs salgınının yol açacağı ekonomik krizde, vatandaşların mağduriyetini gidermek amacıyla başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası”na Ereğli siyaset ve ticaret dünyasının 2 önemli isminden destek geldi.

ÇAKIR “ÖNEMLİ BİR ADIM” DEDİ VE ÖNCÜLÜK ETTİ

Karadeniz Ereğli Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, kampanyanın yerel düzeyde başarıyla sürdürülmesi amacıyla Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’i makamında ziyaret ederek konu ile ilgili görüş alış verişinde bulunduğunu açıkladı.
Çakır ziyarette yaptığı konuşmada, Koronovirüs’le mücadelenin her alanda başatı ile sürdüğünü savundu ve “Sürecin diğer bir boyutu da kuşkusuz daralan ticari faaliyetler ve çalışma koşullarının ortadan kalkması nedeniyle özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyet. Devletimizin bu konuda aldığı tedbirlerin yanı sıra Cumhurbaşkanımızın, milli dayanışma ruhunu da harekete geçirerek dün başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyası hem milli birliğimizin daha da pekişmesi hem de hiçbir vatandaşımızın çaresiz kalmaması açısından önemli bir adım. Siyaset üstü ve tamamen milli bir mesele olan bu tutumda hepimize bütçemiz oranında destek sunma görevini layıkıyla yerine getirmenin yarışı içindeyiz. Odamız yönetimi ve üyelerinin de aynı duyguyla süreci sahiplenme çabası içerisinde olduğunu görmekten mutluyuz” dedi.

KELEŞ: “KAMPANYADA YERİMİZİ ALACAĞIZ”

Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş de kampanyaya katkı vereceklerini ifade ederek, “Gerek odamızın örgütlü bulunduğu Türkiye Odalar ve Borsala Birliği (TOBB) gerekse yerel düzeyde oda yönetimi ve üyelerimiz ilk andan itibaren kampanyayı sahiplendi. İlk açıklamayı yapan TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Milli Dayanışma Kampanyası’na TOBB olarak 10 milyon lira destek sağlayacaklarını açıkladı. Bununla birlikte Ereğli TSO olarak bizler de bu kampanya da yerimizi alacağız. Aynı duyarlılığı imkanı olan oda üyelerimizin de bütçeleri oranında yerine getireceğinden kuşkum yok. Yaşanan sıkıntının nedeni ve sonuçları ne olursa olsun, bu kampanya etrafında gelişen heyecan ve katılımı görünce, gerçekten de ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ