logo

“EREĞLİ, DOĞALGAZ YATIRIMLARININ TEDARİKÇİSİ OLABİLİR”

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TPAO’nun Filyos’ta yapacağı yatırımlarla ilgili tedariklerinin Ereğli’de ki tersanelerden karşılanması için girişimlerinin sürdüğünü açıkladı.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, geçtiğimiz günlerde Valilik tarafından yatırımların yerinde incelenmesi gezisine katılmasının ardından ilçedeki tersaneler bölgesinin yeniden canlanması için yaptıkları çalışmalar hakkında yazılı açıklama yaptı.

Görev döneminde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile hükümet nezdinde Zonguldak ve Ereğli’de çalışmalar yürütüldüğü ifade eden Keleş, bu çalışmalar kapsamında Ereğli’deki iki tersanenin tapusunun Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’nun girişimleri ile alındığını hatırlattı.

“GÖRÜŞMELER OLUMLU SEYREDİYOR”

Başkan Keleş, tersaneler bölgesinin canlandırılması için TPAO’nun Sakarya Gaz Sahası ve Filyos bölgesinde yapacağı yatırımlarla ilgili bazı tedariklerinin Kdz. Ereğli’deki tersanelerden karşılanması için girişimlerde bulunduklarını ve olumlu neticeler alınmaya başlandığını vurguladı sürecin takipçisi olacağı ı kaydetti. Projenin ekonomi ve istihdama fayda sağlayacağını vurgulayan Keleş, “TPAO tarafından Sakarya Gaz sahasında tespit edilen gaz rezervinin karaya ulaştırılması, burada yapılacak kuyu ve platform çalışmaları, boru hattı, karada yapılacak yatırımlar ve özellikle platform servis gemilerinin temini noktasında Kdz. Ereğli’de ki tersanelerimizin kurulu gücü ve tecrübelerinden yararlanmasını istiyoruz. Hem TPAO yetkilileri hem Zonguldak milletvekillerimiz hem de bürokratlarımızla yaptığımız görüşmeler şu ana kadar olumlu şekilde seyir etmektedir. TPAO’nun yapacağı yatırımlarla ilgili ihtiyaç duyacağı yukarıda bahsettiğimiz birçok kalemin Kdz. Ereğli’den karşılanması projenin hızlı bir şekilde hayata geçmesinde hem ekonomik hem de zaman açısından büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca, Kdz. Ereğli’de ki tersanelerimizin de yeniden canlanmasını, önemli oranlarda istihdamın artmasına yol açacaktır. Bizler Kdz. Ereğli TSO olarak, sürecin takipçisi olamaya devam edeceğiz.” dedi.

Keleş ayrıca, Kdz. Ereğli tersaneler bölgesi başta olmak üzere ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımlar noktasında katkı sağlayan ve projelerine destek olan herkese teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share
452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ