logo

GMİS YÖNETİMİ, “TTK’DA ÜRETİM DURDURULMUŞTUR”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları açıklamayla Koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında, TTK’da üretimin durdurulduğunu duyurdu.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları açıklamayla Koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında, TTK’da üretimin durdurulduğunu duyurdu.

GMİS Yönetim Kurulu’nun açıklaması şöyle:

“Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) üretim durdurulmuştur. TTK Yönetimi ve Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) yaptığı toplantı sona erdi. TTK’ya bağlı müesseselerde çalışan işçilerimiz ikinci bir emre kadar idari izne çıkarılmışlardır. Müessese yetkililerinin belirleyeceği zorunlu hallerde çalışılacak kadar sayı da belirlenen isimler 15 gün boyunca çalışacaktır. 15 gün sonunda bu isimlerin yerine belirlenen diğer isimler çalıştırılmak üzere işe çağırılacaktır. Uygulama bugün (30 Mart 2020) 24.00-08.00 yani gece vardiyasından itibaren başlayacaktır. Müesseselerde çalıştırılacak işçilere birim amirlerince bilgi verilecektir.

Müesseselerde çalıştırılacak sayılar şu şekildedir; Karadon Müessesesi: 280, Kozlu Müessesesi: 150, Üzülmez Müessesesi: 105, Armutçuk Müessesesi: 100, Amasra Müessesesi: 60, Merkez Servisleri: 30 toplamda 725 işçi çalıştırılacaktır. Bu sayılar müesselerde 3 vardiyada çalışacak toplam işçi sayısıdır. Ayrıca bürolarda çalışacak işçilere birim amirlerince bilgi verilecektir.”

Konu ile ilgili haber linki: https://haberhayat.net/ttkda-uretimi-degil-isci-sagligini-dusunme-zamani/

Etiketler: » » »
Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ