logo

AKSAKAL YENİDEN DEMOKRAT’TA

Karadeniz Ereğli’nin deneyimli gazetecilerinden Hüseyin Aksakal, Demokrat Gazetesi kadrosuna katıldı.

Karadeniz Ereğli’nin deneyimli gazetecilerinden Hüseyin Aksakal gazetecilik mesleğine Demokrat Gazetesi kadrosunda devam edecek. Aksakal, geçmiş yıllarda da Demokrat gazetesinde yazı işleri müdürlüğü görevini yapmıştı.

Mesleğe 2005 yılında Düzce Öncü TV’de başlayan Aksakal, 2009-2010 yıllarında Ereğli’de Hakimiyet Gazetesi’nde, ardından da 2010-2015 yılları arasında Demokrat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı. Yakın döneme kadar Ereğli’de Değişim Medya bünyesinde çalışmalarını sürdüren Aksakal, Değişim Medya ile yollarını ayırdıktan sonra yeniden Demokrat Gazetesi ailesine katıldı.

1968 yılında Karadeniz Ereğli Sücüllü Köyü’nde doğan Aksakal ilkokulu köyünde, ortaokulu Armutçuk’ta, lise eğitimini ise Karadeniz Ereğli Lisesi’nde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni okudu.

15 yıldır değişik kurumlarda profesyonel gazetecilik yapan Aksakal, haber ve köşe yazıları dışında radyo programları da yaparken çeviri çalışmaları da bulunuyor. Halen İngilizce’den yaptığı 3 edebi çeviri kitabı bulunan Aksakal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Share
420 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ