logo

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ERKMEN “YOK ARTIK!” DEDİ

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Elektrik Dağıtım Şirketlerinin temsil ağırlama, ilan, dernek aidatı, noter masrafı gibi giderlerini 5 yıl daha faturalara yansıtacağını iddia ederek, ” iktidar öyle bir karara  imza attı ki yok artık dedirterek milleti ne kadar düşündüğünü gösterdi!” ifadeleri ile hükümetin ilgili politikalarını eleştirdi.

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, yazılı açıklama ile hükümetin salgınla mücadele döneminde aldığı bazı kararları eleştirdi.

Halkın pandemi döneminde salgınla ve ekonomik sorunlarla upraştığını açıklamasında hatırlatan Erkmen, “Bu durumda gelen elektrik, doğalgaz başta olmak üzere faturalarını nasıl ödeyeceğini düşünürken ödeyemeyenlerin ise elektrik ve doğalgazları kesiliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez 2020 Yılının ilk 9 ayında 2,6 milyon elektrik, 600 bin abonenin ise doğalgazının kesildiğini açıkladı. Yani toplamda 3 milyon 200 bin abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi.” dedi.

“MASRAFLAR TÜKETİCİ FATURALARINA YANSITILMAMALIDIR”

İktidarın ilgili politikalarını eleştiren ve masrafların faturalara yansıtılması kararının geri alınmasını isteyen Erkmen “Böyle bir durumda iktidar partilerinden beklenen nedir?” diye sordu ve şu ifadelerle devam etti:

Faturaları ucuzlatıcı, insanımızın gelirini artırıcı önlemler alması değil mi ? Ama milletimizi düşünen iktidar öyle bir karara  imza attı ki yok artık dedirterek milleti ne kadar düşündüğünü gösterdi. Şöyle ki; Elektrik Dağıtım Şirketleri, şirketin temsil ağırlama, ilan, dernek aidatı, noter masrafı gibi giderlerini 2021-2025 yılları arasında 5 yıl daha faturalara yansıtabileceği kararı alındı. 2020 yılı sonunda biten süreyi millet kaldırılacak dolayısıyla faturalar ucuzlayacak diye beklerken 5 yıl daha uzatılma kararı ile, yine aynı durumla aynı faturalarla baş başa kaldı, Yük elektrik ve doğalgaz kullanıcısına, yani millete. Vatandaşımız her gün değişik sektörde örneğini görüyor. Artık yük dayanılmaz noktaya geldi. Biraz insaf. Millet böyle mi düşünülür. Şirketin kendi yaptığı masraflar kendi gideridir dolayısıyla faturalara kesinlikle yansıtılmamalıdır. Milletimizin, hemşerilerimizin takdirlerine sunuyoruz.

Etiketler: » »
Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ