logo

KAMPANYALAR AGRESİFLEŞTİ!


Doğan GÖNÜLLÜ

Warning: Use of undefined constant user_email - assumed 'user_email' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haberhayat/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV3/single-kose-yazilari.php on line 34
haber@haberhayat.net

.

“RANT ÇETELERİ… KAOS HAREKETLERİ… KARMAŞADAN MENFAAT… PROJE ÇÖPLÜĞÜ… KİRLİ HESAPLAR… HOROZ DÖĞÜŞÜ…SÜNEPE…” !

Yukarıdaki tırnak içindeki kelimeleri (23 Mart 2024 itibarı ile) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayların seçim kampanyaları söylemlerinden (objektif olmaya özen göstererek) seçtim.

Yerel seçimlere az bir zaman kala Kdz. Ereğli belediye başkan adaylarının kullandığı dil de seçmeni endişelendiren boyutta agresifleşti! Yerel ekonomi-politiğin mecrası da bu söylemlere göre şekillenince, demokrasi gereği derdine çare arayan halkın kırgınlığı, kızgınlığı ve kararsızlığı da arttı.

İNSANA KAZANDIRAN DA KAYBETTİREN DE ‘DİLİ’DİR”

Demokrasi’nin yüklediği sorumlu yayıncılığımız gereği bu tarafa da dikkat çekmek istedim. Şimdi “İnsana kazandıran da, kaybettiren de ‘dili’ dir!” hatırlatması yapıyor ve tanışan, aynı yolda yürüyen, yüz yüze bakan/bakacak olan adayların son dönemlerde kullandığı agresif dil (terk etmeleri dileği ile) örneklerini aşağıda derliyorum:  


AK PARTİ-SEZER: “RANT ÇETELERİ BENİ İSTEMİYOR”

Ak Parti Kdz. Ereğli Belediye Bakan Adayı İbrahim Sezer,  Ereğli’de rant çetelerine kesinlikle pabuç bırakmayacağını söylediği açıklamasında “Evet ben zaten bu güç odaklarının beni istemeyeceklerini biliyorum. Zaten her günde görüyorsunuz, Sosyal Medyadan basından bu güç odakları birileri vasıtasıyla bize sürekli saldırıyor. Niye saldırıyorlar? Bizim Ereğli’de Belediye Başkanı olmamızı istemiyorlar. Olduğumuzda zaten kendilerinin bugüne kadar yapmış oldukları hiçbir şeyin artık devamı olmayacak.” dedi.

CHP-POSBIYIK : “ARSALARA ÇÖKME HAYELLERİ VAR”

“Sevgili hemşerilerim tekrar yola çıktık. Yola çıkmasaydık Ereğli’de bir takım kaos hareketleri vardı. Bir takım hazırlıklar vardı. Yine halkın sırtına binme hayali kuranlar vardı. İzaleyi şu olaylarıyla milletin arsalarına çökme hayali güdenler vardı.” diye konuştu.

İYİP-SESLİ: “KİRLİ OYUNLARI BOZACAĞIZ”

“Şahsıma oynanan kirli oyunları hepiniz biliyorsunuz. Bu süreçte çok yıprandım. Sadece ben değil ailem de çok kötü günler geçirdi. Benden 15 yılımı çaldılar. Karadeniz Ereğli de 15 yılını kaybetti. Artık yeter bu sefer kirli oyunları bozacağız… Sünepeler üzerimize geliyorlar… ”

MHP-ÖZDEMİR: “HALK RANT BEKLENTİLERİNDEN RAHATSIZ”

“Biliyorum ki Ereğli halkı gözüne sokulan bu tiyatrolardan, danışıklı dövüşlerden belediyeyi kazanmak uğruna harcanan olağan üstü paralardan ve bunların karşılığında bitmek bilmeyen rant beklentilerinden rahatsız. Biliyorum ki Ereğli halkı kendisine dayatılan adaylardan ve bu karmaşadan ve de bu karmaşadan menfaat çıkarmaya çalışanlardan rahatsız.”

SP- KUMAŞ: “HOROZ DÖĞÜŞÜ ZAMANI DEĞİL”

“Bu kentin kaybedecek 1 yılı bile yok…. Zaman çelik çomak oynama, horoz dövüşü yapma zamanı değil..”

TİP- AMCA: “PROJE ÇÖPLÜĞÜNE DÖNDÜRMEYE GEREK YOK”

“Ortalığı proje çöplüğüne döndürmeye gerek yok, kime sordunuz da proje ürettiniz, kendi kendinize kimin parası ile kime hava atıyorsunuz. Biz halka danışmada proje olmaz diyoruz.”

YRP- KARAARSLAN: “KİMSE KİRLİ HESAPLAR YAPMASIN”

“Kimse partimiz üzerinden kirli hesaplar yapmasın. Cevabımız çok ağır olur… Heyecanımız ilk günkü gibi devam ediyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Beni ve ekip arkadaşlarımı adaylıktan çekmeye kimsenin gücü yetmez. Bu böyle biline.”

Paylaşın:
Etiketler: »
Share
2038 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 1844 YILINDA BENDER-İ EREĞLİ’DE AŞAR VE RÜSUMAT

  10 Temmuz 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  Toprak mahsullerinden alınan zekata ‘öşür’ denir. Kelime olarak onda bir ( Yüzde 10 ) manasını taşır. Bu kelimenin çoğulu aşardır ve yaygın bir kullanıma sahiptir. Öşür toprak için bir ürün veya gelir vergisi vasfını taşımaktadır. Öşre tabi olan topraklarda yetiştirilmiş olan mahsulün istenmeden tahrip olması mükellefin İslam’dan çıkması ( irtidat ) ve mükellefin ödeme konusunda vasiyet yapmadan ölümü halinde öşür düşer. Osmanlı Devleti’nde öşür iltizam usulüyle toplanıyordu. Yıllık safii hasat üzerinden alınan aşar, her sancakta ayr...
 • GÖNÜLLÜ, “KONYA NOTLARINI” YAZDI

  09 Temmuz 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği(ERMED) Başkanı ve Haber Hayat Yayıncılık İmtiyaz Sahibi Doğan Gönüllü, akraba ziyareti için bulunduğu Konya'da mesleki temaslarını "kısa not" halinde değerlendirdi. 9 Temmuz Salı gününü Eşi ve Yayın Koordinatörü Ülkü Gönüllü ile ziyaretlere ayıran Gönüllü, "Günün sonunda; 'Konya’nın tıpkı coğrafyası, yolları ve evleri gibi, insanların da gönülleri ve vizyonları aynı şekilde geniş.' değerlendirmemi paylaşabilirim." dedi. Akraba ziyareti ve mesleki temaslardan duyduğu memnuniyeti ifad...
 • ÜÇ KONU

  28 Haziran 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  . "Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır" der Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Hain eller tarafından katledilen Üstat Uğur Mumcu ise bize "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz" diye yol gösterir. "Daha aydınlık bir dünya, daha aydınlık bir hayat" misyonumuz ise gazetemizin kuruluşundan itibaren logomuzda yer alır. Bu girizgahla yaz sıcağında son güncel konuları paylaşmak istiyorum: ZBEÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ GÜVEN VERİYOR Son 2-3 haftadır Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hek...
 • OSMANLI DEVLETİ’NİN SON DÖNEMİNDE KDZ EREĞLİSİ MAL MÜDÜRLERİ

  31 Mayıs 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Yahya Demirkanoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi’nin Ocak 2021 yılında basılan 3.sayısında yayınlanan ‘’Tarihi Süreç İçerisinde Defterdarlığın Yetki ve Görevlerinde Yaşanan Daralmalar’’ başlıklı yazısında maliye teşkilatı ve mal müdürlükleri hakkında önemli bilgiler vermektedir. Maliye Nezareti, Tanzimat’tan hemen önce, 1838 yılında kurulmuştur. Tanzimat bir süreç olarak düşünüldüğünde Maliye Nezareti’nin kuruluşu ile Tanzimat’ın ilanının a...