logo

MİNİK YÜREKLERDE BÜYÜK ATATÜRK SEVGİSİ…

Kdz. Ereğli’de İzmirlioğlu İlkokulu öğretmenlerinden Şadiye Çakır’ın kurucusu olduğu ‘Haydi Göster Sevgini’ E-twinning projesi kapsamında ilçenin çeşitli okullarından öğrencilerin de katılımıyla ‘Atatürk Sevgisi’ konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli’de bulunan bazı ilkokulların katılımıyla 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri çerçevesinde ‘Atatürk Sevgisi’ konulu bir program tertip edildi. İzmirlioğlu İlkokulu öğretmenlerinden Şadiye Çakır’ın kurucusu olduğu ‘Haydi Göster Sevgini’ E-twinning projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe İzmirlioğlu, Kepez, Ereğli, Kurtlar, N.A. Orhan Oğuz, Kavaklık ve Kepez İlkokulu’ndan toplam 270 öğrenci katıldı.

Anıt Park’ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliği Belediye Başkan Vekili Gönül Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve şube müdürleri, Atatürkçü Düşüce Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Aslan, öğretmenler ve çok sayıda veli takip etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan etkinlikte her biri üzerinde Atatürk resmi bulunan tişörtler giyen öğrenciler Atatürk Marşı’nı söylediler.

Etkinliğin finalinde ise 270 öğrenci, öğretmenleri ve protokol üyeleri ile birlikte yüzlerce Türk Bayraklı balonları gökyüzüne bıraktı.

Share
490 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ