logo

REKTÖR ÇUFALI “HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Karadeniz Ereğli açıklarından keşfedilen Doğalgaz rezervi ile ilgili “bu enerji kaynağının ekonomimize kazandırılması sürecinde iç ve dış paydaşlarımızla birlikte hareket ederek her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından,  Karadeniz’de doğalgaz rezervlerinin bulunduğu müjdesi, akedemik çevrelerde de sevinçle karşılandı.

Rezervelere kaynaklık Yapan Zonguldak’ta kurulu Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yazılı bir açıklama ile gelişmeyi değerlendirdi.

Rektör Çufalı, yazılı açıklamasında gelişmeden duyduğu memnuniyeti ifade ederken “…Ülkemizin sürdürülebilir enerji kalkınmasına ve küresel arenadaki milli gücümüze katkı sağlayacak olan bu enerji kaynağının ekonomimize kazandırılması sürecinde iç ve dış paydaşlarımızla birlikte hareket ederek her türlü desteği vermeye hazırız. Sahip olduğu jeopolitik konum itibariyle enerji akımları ve enerji güvenliğinin öne çıkardığı ülkelerden biri olan Türkiye, tarihi bağlarının, coğrafi konumunun ve ekonomik gücünün getirdiği avantajla da, bölgenin ve dünyanın en önemli ülkesi olmaya devam edecektir. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak Cumhurbaşkanımızca verilen bu müjdeli haberin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler: »
Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ