logo

BELEDİYE PROJE, REKTÖRLÜK RUHSAT BEKLİYOR; PROJE NEREDE!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eski hastane alanına fakülte kampüsü yapılması için gayret gösterenlere teşekkür etti. ‘Ereğli için çok önemli bir proje’ diyen Başkan Posbıyık, “Belediye olarak ruhsat vermek için projenin Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörlüğü’nden imzalanıp, mühürlenmesini ve bize gönderilmesini bekliyoruz. Geldiğinde hemen ruhsatı kesilip en geç Ocak ayı içinde temel atma töreni yapılmış olur” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin 2021 yılı son oturumu AKM Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.

Başkan Posbıyık, Fakülte Kampüsü Projesi’nde gelinen son durum hakkında bilgilendirmede bulundu. Projeye ruhsat vermek için Rektörlükten onay beklediklerini açıklayan Başkan Posbıyık şunları söyledi:

POSBIYIK : “PROJELER REKTÖRLÜKTE”

“Fakülte Kampüsü’nün yapılması için bütün partiler, gruplar ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Hepsine müteşekkiriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da delaletiyle en önemli sorun çözüldü, projeler hazırlandı, her şey bitti. Şu anda projeler Rektörlükte… Oradan projeler imzalandığı ve mühürlendiği takdirde bize gelecek, belediye olarak ben de ruhsatını keseceğim. O aşamadayız. Yani biz ruhsatı bekletmiyoruz, projenin imzalanmasını, mühürlenmesini ve bize gönderilmesini bekliyoruz. Rektörlükten gelir gelmez ruhsatı keseceğiz. 2 fakülte yapmak için 2 hayırsever var. Her şey tamam vaziyette. Tekrar söylüyorum emeği geçen bütün gruplara, partilere, bütün kesimlere teşekkür ediyoruz. Belediye olarak biz de bütün varlığımızı bu işe koyduk. Öyle zannediyorum Aralık ayının ortasında veya en geç (kalmaz herhalde) Ocak ayında temel atma töreni yapmış olacağız. Ereğli için çok önemli bir proje.”

Aralık ayı meclis toplantısı, gündemdeki maddelerin görüşülerek karara bağlanmasıyla tamamlandı.

HABERİN İÇİNDEN: “PROJE NEREDE?”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 19 Kasım’da gazetecilerle bir araya geldiği basın toplantısında, Kdz. Ereğli Kampüsü sorusu üzerine belediyeye ruhsat başvurusunda bulunulduğunu belirtmiş ve “Ruhsattan sonra gerekli işlemler yapılacak.” demişti. Başkan Posbıyık ise meclis toplantısında “projeler rektörlükte” diyor. Bu durumda ya rektörlük henüz projeyi göndermemiş veya gönderdiği proje belediyeye henüz ulaşmamış ya da gelen proje (imza-mühür vurgusu ile) düzenlenmesi için tekrar Rektörlüğe gönderilmiş olabilir.

EĞİTİM VAKFI AÇIKLAMA YAPSIN!

Ereğli kampüs konusunda vakit kaybetmeye devam ederken, projelerin hala rektörlükte olmasına tepkilerin çoğalması bekleniyor! Ayrıca Kaymakam Mehmet Yapıcı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve genel kurulunu geçtiğimiz günlerde yeni üyelerin katılması ile yapan Kdz. Ereğli Eğitim Vakfı bu konuda ne diyor?

İLGİLİ HABER İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELİ TIKLAYINIZ :

Etiketler: » » »
Share
322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ