logo

GÖNÜLLÜ, “KONYA NOTLARINI” YAZDI


Doğan GÖNÜLLÜ

Warning: Use of undefined constant user_email - assumed 'user_email' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haberhayat/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV3/single-kose-yazilari.php on line 34
haber@haberhayat.net
 • Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği(ERMED) Başkanı ve Haber Hayat Yayıncılık İmtiyaz Sahibi Doğan Gönüllü, akraba ziyareti için bulunduğu Konya’da mesleki temaslarını “kısa not” halinde değerlendirdi.

9 Temmuz Salı gününü Eşi ve Yayın Koordinatörü Ülkü Gönüllü ile ziyaretlere ayıran Gönüllü, “Günün sonunda; ‘Konya’nın tıpkı coğrafyası, yolları ve evleri gibi, insanların da gönülleri ve vizyonları aynı şekilde geniş.’ değerlendirmemi paylaşabilirim.” dedi.

Akraba ziyareti ve mesleki temaslardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Gönüllü, “Konya Notlarını” şöyle paylaştı:

“PİLAV DÖKME GELENEĞİ BİZİ ŞAŞIRTTI”

“Ailemizdeki yerleri çok farklı olan dünürlerimiz Ayfer & Nuri Aydemir Ailesi’nin bizi muhteşem bir şekilde ağırlaması adeta gelenek haline geldi ki; yazmaya satırlar yetmez!

Konya’ya gelir gelmez Aydemir Ailesinin sempatik kızları Uzman Diyetisyen Merve Aydemir’in daveti üzerine tesadüfen konuk olduğumuz Büyükkaplan Ailesinin kızı Nur ile Akış Ailesinin oğlu Mehmet’in İkonia Garden’de gerçekleştirilen düğün yemeği tam anlamı ile bizi şaşırttı! Binlerce kişinin hiç hır-gür olmadan tertemiz masalarda oturarak dileği kadar(doymasan tekrar-tekrar isteyebiliyorsun ve hemen geliyor) lokum gibi kavurma, pilav, tatlı, bamya çorbası yediğine şahit oldum. Cam bardakta taze çay ve soda, meyve suyu da bahçede elinize kadar geliyor. Konya’nın meşhur “pilav dökme” geleneğini duymuştum ama bu kadarını tahmin edememiştim. Bizde olsa, hemen festivalini yapardık. Samimiyetle şaşırdık kaldık ve çok takdir ettik. Gençlere ve ailelere mutluluklar diliyoruz.

MESLEKİ TEMASLAR :

Bu arada Konya temaslarım kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Danışmanı, Ak Parti Zonguldak Önceki Dönem Milletvekillerinden Prof. Dr. Ercan Candan ile Meslektaş dostlarım Merhaba Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Dr. İbrahim Büyükeken ile Kon Tv Yayın Koordinatörü Nurettin Bay’ı ziyaret ettim.  

CANDAN “ÜNİVERSİTEMİZ BAŞARI VE GELİŞME SIRALAMASINDA ÖNLERDE”

Rektörlük binasındaki makamında görüştüğümüz Candan’la bolca kulakları çınlattık! Diğer yandan üniversitenin kısa sürede elde edilen akademik başarıları ile gelişme sürecinde yaşananlar ve ayrıca, yörelerin sosyokültürel ve siyasal alışkanlıkları üzerine sohbet ettik. Candan, siyasi anılarını kitap yazsa ortalık biraz karışır ama bazı şeyler düzelir diye düşünüyorum!..

BÜYÜKEKEN VE BAY’LA HASRET GİDERDİ

Bu arada, değerli meslektaşlarımla Anadolu basının sorunları ve etik değerler konularında görüş alışverişinde bulunduk. Almanya anılarımızı tazelediğimiz Büyükeken bana “Halkla İlişkilerde Medyayla ilişkiler ve Basın Bültenleri” kitabını imzaladı. Kadim Dostum Bay ise Basın İlan Kurumu şartları ve medyada birleşme hesapları üzerine sohbet ettik. Her ikisi ile de gazetelerimizle poz verdik. 10 adet vasıflı gazete bulunan Konya’da anladığım kadarı ile ilkesel olarak birleşmelere ramak kalmış ama editöryal bağımsızlık ile ticari-siyasi uyuşmazlıklar üzerine çalışılması gerekiyor.

 Günün sonunda; ‘Konya’nın tıpkı coğrafyası, yolları ve binaları-evleri gibi, insanların da gönülleri ve vizyonları aynı şekilde geniş.’ değerlendirmemi paylaşabilirim.”

.

Paylaşın:
Etiketler: »
Share
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 1844 YILINDA BENDER-İ EREĞLİ’DE AŞAR VE RÜSUMAT

  10 Temmuz 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  Toprak mahsullerinden alınan zekata ‘öşür’ denir. Kelime olarak onda bir ( Yüzde 10 ) manasını taşır. Bu kelimenin çoğulu aşardır ve yaygın bir kullanıma sahiptir. Öşür toprak için bir ürün veya gelir vergisi vasfını taşımaktadır. Öşre tabi olan topraklarda yetiştirilmiş olan mahsulün istenmeden tahrip olması mükellefin İslam’dan çıkması ( irtidat ) ve mükellefin ödeme konusunda vasiyet yapmadan ölümü halinde öşür düşer. Osmanlı Devleti’nde öşür iltizam usulüyle toplanıyordu. Yıllık safii hasat üzerinden alınan aşar, her sancakta ayr...
 • GÖNÜLLÜ, “KONYA NOTLARINI” YAZDI

  09 Temmuz 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği(ERMED) Başkanı ve Haber Hayat Yayıncılık İmtiyaz Sahibi Doğan Gönüllü, akraba ziyareti için bulunduğu Konya'da mesleki temaslarını "kısa not" halinde değerlendirdi. 9 Temmuz Salı gününü Eşi ve Yayın Koordinatörü Ülkü Gönüllü ile ziyaretlere ayıran Gönüllü, "Günün sonunda; 'Konya’nın tıpkı coğrafyası, yolları ve evleri gibi, insanların da gönülleri ve vizyonları aynı şekilde geniş.' değerlendirmemi paylaşabilirim." dedi. Akraba ziyareti ve mesleki temaslardan duyduğu memnuniyeti ifad...
 • ÜÇ KONU

  28 Haziran 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  . "Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır" der Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Hain eller tarafından katledilen Üstat Uğur Mumcu ise bize "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz" diye yol gösterir. "Daha aydınlık bir dünya, daha aydınlık bir hayat" misyonumuz ise gazetemizin kuruluşundan itibaren logomuzda yer alır. Bu girizgahla yaz sıcağında son güncel konuları paylaşmak istiyorum: ZBEÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ GÜVEN VERİYOR Son 2-3 haftadır Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hek...
 • OSMANLI DEVLETİ’NİN SON DÖNEMİNDE KDZ EREĞLİSİ MAL MÜDÜRLERİ

  31 Mayıs 2024 Ekonomi, Genel, Gündem, KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler

  Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Yahya Demirkanoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi’nin Ocak 2021 yılında basılan 3.sayısında yayınlanan ‘’Tarihi Süreç İçerisinde Defterdarlığın Yetki ve Görevlerinde Yaşanan Daralmalar’’ başlıklı yazısında maliye teşkilatı ve mal müdürlükleri hakkında önemli bilgiler vermektedir. Maliye Nezareti, Tanzimat’tan hemen önce, 1838 yılında kurulmuştur. Tanzimat bir süreç olarak düşünüldüğünde Maliye Nezareti’nin kuruluşu ile Tanzimat’ın ilanının a...